Panathinaikos F.C.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Στόχος μας το πρωτάθλημα!

Πήγαινε κάτω

Στόχος μας το πρωτάθλημα! Empty Στόχος μας το πρωτάθλημα!

Δημοσίευση  Panathas (Admin) Τετ Νοε 26, 2008 4:25 pm

Στα παλιά του... λημέρια επέστρεψε ο Γιώργος Καραγκούνης, που είναι το κεντρικό πρόσωπο καθώς αντιμετωπίζει την Ιντερ τη φανέλα της οποία φόρεσε για δύο χρόνια.

Ο «Κάρα» αγκάλιασε τους μισούς ρεπόρτερ της Ιντερ μέχρι να καθίσει στο τραπέζι της συνέντευξης Τύπου, άλλους τους χαιρέτησε από μακριά και δεν έχασε το πλατύ του χαμόγελο ούτε για ένα δευτερόλεπτο! «Είμαι ευτυχισμένος που είμαι εδώ και θέλω αύριο να δώσω τον καλύτερο μου εαυτό. Χάρηκα με τη νίκη της Ιντερ επί της Γιουβέντους αλλά αύριο το βράδυ θέλω να .. στεναχωρήσω την πρώην ομάδα μου και να χαρώ για τον Παναθηναϊκό»!

Μιλώντας σχεδόν άπταιστα με τους Ιταλούς δημοσιογράφους, ο αρχηγός των «πράσινων» χαρακτήρισε «άτυχο, για την ομάδα του, το αποτέλεσμα του αγώνα της Αθήνας», επισήμανε ότι «θα προτιμούσε να ερχόταν στο Μιλάνο ο Παναθηναϊκός πριν από ένα μήνα, όταν η Ιντερ ήταν ντεφορμέ και είχε προβλήματα τραυματισμών» και άφησε να φανεί πως ο Παναθηναϊκός πρέπει απόψε ν΄ ανεβάσει πολύ ψηλά τον πήχη για να πάρει θετικό αποτέλεσμα:
«Χρειαζόμαστε μια εμφάνιση παρόμοια με αυτή της Βρέμης και ακόμα καλύτερη! Αν η συγκέντρωση και η προσοχή μας στο παιχνίδι φθάσει στο 100% μπορούμε να τα καταφέρουμε».

Γνωρίζοντας πολύ καλά τις δυσκολίες που έχει οποιαδήποτε φιλοξενούμενη ομάδα στο «Μεάτσα» αλλά και το μέγεθος της φετινής Ιντερ, ο Καραγκούνης υπογράμμισε ότι «δεν θα έρθει το τέλος του κόσμου αν χάσουμε από μια τόσο μεγάλη ομάδα και μάλιστα στην έδρα της»...

«Να γράψουμε ιστορία»

Ο αντιπρόεδρος της ΠΑΕ Παναθηναϊκός, Αντώνης Αντωνιάδης μίλησε στην «ΕΡΑ ΣΠΟΡ» από το Μιλάνο για τη μεγάλη αναμέτρηση με την Ίντερ. «Παίζουμε σε ένα ιστορικό γήπεδο. Μακάρι να έρθει και ένα ιστορικό αποτέλεσμα δηλαδή είτε νίκη είτε ισοπαλία. Μπορεί ο Παναθηναϊκός να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας αν ακολουθήσει την συνταγή της Βέρντερ Βρέμης. Ο Παναθηναϊκός έχει καλή κυκλοφορία της μπάλας και αυτό το έδειξε και στα παιχνίδια που έχασε. Αν παίξει κλειστά ο Παναθηναϊκος θα δυσκολευτούν να του βάλουν γκολ. Δεν έχουν φαντεζί παίκτες αν εξαιρέσεις τον Ιμπραϊμοβιτς που είναι απρόβλεπτος και ικανός τόσο στο ψηλό παιχνίδι όσο και με την μπάλα χαμηλά», είπε ο Αντωνιάδης και πρόσθεσε:

«Ο Παναθηναϊκός αδικείται από τα αποτελέσματα. Στα δύο πρώτα παιχνίδια έχασε πέντε βαθμούς. Θέλει λίγο χρόνο, δεν είναι εύκολα τα πράγματα. Μπορεί και φέτος αλλά ίσως και του χρόνου να φτιάξουμε την ομάδα που θέλουμε. Χάσαμε πολλούς βαθμούς μέσα στην έδρα μας. Έχουμε καλύτερη συγκομιδή έξω από την έδρα μας, ενώ ο Ολυμπιακός δεν χάνει ποτέ βαθμούς στην δική του. Αυτό θέλει συζήτηση».

Για την Ανόρθωση σχολίασε ότι «δεν μπορεί να μην χάνει από την Ίντερ να βάζει τρία γκολ στον Ολυμπιακό και να θεωρούμε ότι είναι σύμπτωση».

Panathas (Admin)
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 33
Ημερομηνία εγγραφής : 22/11/2008
Ηλικία : 29

http://panathinaikos.goalsoccer.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης